Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna
w Węgorzewie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - nieczynna

Wtorek-Piątek - 9:00-17:00

Sobota - 9:00-14:00

W okresie wakacji (lipiec, sierpień)

Poniedziałek-Piątek - 9:00-16:00

Kontakt

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

ul. Żeromskiego 2

11-600 Węgorzewo

tel. 87 427 20 92

e-mail: mgbp@wp.pl

BIL

2002  - Baza Informacji Lokalnej – sprzęt komputerowy o wartości  5 139 zł.

współfinansowanie: Open Society Institute Budapest

termin realizacji: pilotażowa część programu była realizowana w latach 2001 - 2002. W dalszym ciągu planowane jest tworzenie nowych serwisów w ramach programu, co rzeczywiście ma miejsce

współrealizatorzy:

  • Urząd Miasta i Gminy w Węgorzewie,
  • Urząd Miasta i Gminy w Ełku,
  • Urząd Miasta w Giżycku,
  • Urząd Miasta w Nidzicy,
  • Urząd Gminy w Braniewie,
  • 12 urzędów miejskich i gminnych powiatu ziemskiego olsztyńskiego (Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Dywity, Gietrzwałd, Jeziorany, Jonkowo, Kolno, Olsztynek, Purda, Stawiguda i Świątki) wraz z bibliotekami na ich terenie oraz Starostwo Powiatowe w Olsztynie.

Opisywany projekt był pilotażową częścią większej akcji, która nadal jest kontynuowana. Został zaplanowany w celu pobudzenia lokalnych środowisk województwa warmińsko - mazurskiego do wykorzystania internetu jako nośnika informacji kierowanej do społeczności lokalnych, jak i szerszej rzeszy publiczności internetowej; informacji o sprawach ważnych, ciekawych, aktualnych i atrakcyjnie zaprezentowanych.
W ramach akcji pilotażowej zbudowano oprogramowanie, dzięki któremu z zastosowaniem prostego w obsłudze systemu generowania z baz danych serwisów poszczególnych jednostek administracyjnych można bez konieczności angażowania w ich budowę specjalistów - informatyków utrzymywać aktualne i atrakcyjne serwisy informacji lokalnej.
Zakupiono wydajny serwer do obsługi systemu; dodatkowo 17 bibliotek otrzymało sprzęt komputerowy.
Pracownicy WBP w Olsztynie przeszkolili 47 osób z całego województwa w zakresie obsługi stworzonego oprogramowania i 19 osób w zakresie obsługi komputera oraz użytkowania internetu. Oprócz wspomnianych powyżej uczestników (współrealizatorzy) pilotażowej części programu współfinansowanej przez OSI Budapeszt, powstały bazy informacji lokalnej innych jednostek administracyjnych naszego województwa.
Lista jednostek administracyjnych Bazy Informacji Lokalnej oraz osób przeszkolonych w zakresie tworzenia serwisów internetowych ciągle rośnie i nadal jest otwarta, bowiem program jest rozwijany a jego kontynuację przewiduje się na wiele kolejnych lat.

więcej informacji: http://www.bil-wm.pl

Programy